Choď na obsah Choď na menu
 


Vzniklo občianske združenie Rasion

13. 3. 2012

Dňom 16.2.2012 sa projekt „Použime rozum“ stal oficiálnym projektom Občianskeho združenia Rasion. Obsadenie a smerovanie projektu ostáva nezmenené, autori však dúfajú, že takýmto spôsobom získajú podporu na skvalitnenie a rozšírenie svojej činnosti.

„Použime rozum“ sa i naďalej bude venovať popularizácii vedy a kritického myslenia. Pod záštitou OZ Rasion sa bude snažiť prinášať ešte lepšie články, organizovať prednášky a rôzne vzdelávacie akcie.

OZ Rasion má za cieľ vzdelávať všetky cieľové skupiny v rôznych spoločenských oblastiach, vede, zdraví, environmentalistike a kultúre. Hlavnou myšlienkou je podpora rozumných riešení problémov v spoločnosti, podpora jednotlivcov schopných aktívne a konštruktívne vstupovať do rôznych diskusií, schopných kriticky myslieť a rozumne sa rozhodovať v prípadoch, ktoré sa týkajú nás všetkých.

OZ Rasion bude organizovať projekty, akcie, prednášky, vystúpenia a iný obsah, ktorý sa dotýka praktických znalostí a kompetencií v rôznych oblastiach života. Zameriavať sa bude na laickú aj odbornú verejnosť, v závislosti od cieľov konkrétnych aktivít.

Kompletné informácie o OZ Rasion, možnosti vstupu a pripravovaných projektoch budú čoskoro zverejnené.

Prípadné otázky a návrhy posielajte na e-mailovú adresu: zdruzenie.rasion@gmail.com

  

pouzimerozum.jpg