Choď na obsah Choď na menu
 


OZ Rasion priravuje projekt Zdravoveda

1. 11. 2012

Občianske združenie Rasion pripravuje nový vzdelávací projekt s názvom Zdravoveda, ktorý už čoskoro budete môcť navštíviť na stránke www.zdravoveda.eu. Úlohou projektu je vzdelávať širokú laickú i odbornú verejnosť v oblasti zdravia, vedy, lekárstva, farmácie a zdravého životného štýlu. Svoj obsah bude opierať o medicínu založenú na dôkazoch, o odborné články a relevantné výskumy. Bude sprostredkovávať známe i menej známe fakty a súvislosti.

Ideou projektu je vyvolať záujem o vedu, podnietiť zvedavosť a motivovať chuť dozvedieť sa nové a hodnotné informácie. Zdravoveda bude svojich čitateľov informovať o metódach akými lekárska veda získava poznatky, ako vznikajú lieky, aký je rozdiel medzi prírodnou medicínou a alternatívnou medicínou, čo je to placebo, nocebo, ktoré metódy sú účinné a majú opodstatnenie vo faktoch.

Okrem toho sa čitateľ bude môcť dozvedieť, aké procesy prebiehajú v tele počas choroby, ako vplývajú na človeka parazitické organizmy, rôzne chemické látky, ako prebieha metabolizmus látok.

Vďaka Zdravovede si bude môcť aj laik zhodnotiť kvalitu informácií v oblasti zdravia a roztriediť rôznorodé množstvo informácií z médií a internetu. Cieľom je uvedomelá spoločnosť, ktorej jedinci zodpovedne pristupujú k informáciám a rozhodnutiam.

 

 zdravoveda.jpg