Choď na obsah Choď na menu
 


Aktivity

Príspevky

Vzniklo občianske združenie ETHOS

2. 8. 2013

ethos.jpgV júni 2013 bolo v Bratislave založené nezávislé občianske združenie ETHOS, so sídlom v Spišskej Novej Vsi, ktoré sa svojou činnosťou zameriava na etiku, toleranciu, humanizmus, občianstvo a sekularizmus.

 

Zhromaždenie IHEU a EHF v Bukurešti

8. 7. 2013

iheu.jpgV dňoch 24.-26. mája 2013 sa v Bukurešti, hlavnom meste Rumunska, konali tri významné aktivity za účasti humanistov z Európy, ale aj zo Spojených štátov amerických. Slovenských humanistov tu zastupovali delegáti Spoločnosti Prometheus.

 

Ceny humanistov 2013

29. 6. 2013

ceny112.jpgČestný titul Humanista roka 2013 si prevzal Mgr. Miroslav Tížik, PhD. za jeho postoje, podporujúce sekulárny štát a humanizmus, ktoré vyjadruje dlhodobo a verejne, predovšetkým však v poslednom období.

 

Verejný protest: Slobodu pre BenBaze

17. 5. 2013

benbaz1.jpgAbdel Aziz Mohamed Albaz (BenBaz) je ateista a humanista, ktorý žije v Kuvajte. Nedávno bol zatknutý a odsúdený k jednému roku väzenia, núteným prácam a deportácii len preto, že písal blog o ateizme.

 

Pomôžte prenasledovaným ateistickým blogerom v Bangladéši

23. 4. 2013

iheu.jpgSloboda slova, prejavu a presvedčenia v Bangladéši je vážne ohrozená. Islamistické politické strany poskytli vláde zoznam 84 ateistických blogerov” a požadujú trest smrti za urážku náboženstva”. Niektorí blogeri už boli zatknutí a vládny úradník sľúbil, že na rad prídu aj ostatní na zozname.

 

Sťažnosť Rade RTVS

25. 2. 2013

media.jpgRTVS od pondelka kvôli abdikácii pápeža mení program. Nesúhlasíme s takýmto jednostranným informovaním a propagovaním jednej cirkvi, ktoré odporuje ústave. Poslali sme preto sťažnosť Rade RTVS pre absolútnu nevyváženosť médií.

 

Európska komisia zlyhala v realizácii článku 17 ohľadom EHF

4. 2. 2013

ehf.jpgDňa 18. októbra 2011 Európska humanistická federácia (EHF) podala sťažnosť európskemu ombudsmanovi, v ktorej protestovala proti tomu, že Európska komisia odmietala plniť článok 17:3 Zmluvy o fungovaní Európskej únie.

 

Nový projekt Zdravoveda.eu

4. 1. 2013

rasion.jpgNový projekt občianskeho združenia Rasion, stránka Zdravoveda.eu, je na svete.  Dúfame, že sa rozvinie a prinesie mnoho hodnotných a praktických informácií pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť, ako pracuje a na čom funguje medicína a ako pristupovať k informáciám o zdraví.

 

Výzva členom komisie ENVI

7. 11. 2012

ehf.jpgNa základe informácii poskytnutých Európskou Humanistickou Federáciou (EHF) o kandidátovi na komisára pre zdravie a spotrebiteľskú politiku, ktorým je Tonio Borg, sme sa rozhodli osloviť slovenských členov výboru pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI) s nasledujúcou výzvou.

 

OZ Rasion priravuje projekt Zdravoveda

1. 11. 2012

rasion.jpgObčianske združenie Rasion pripravuje nový vzdelávací projekt s názvom Zdravoveda, ktorý už čoskoro budete môcť navštíviť na stránke www.zdravoveda.eu. Úlohou projektu je vzdelávať širokú laickú i odbornú verejnosť v oblasti zdravia, vedy, lekárstva, farmácie a zdravého životného štýlu.