Choď na obsah Choď na menu
 


Aktivity

Príspevky

IHEU protestuje proti zatknutiu egyptského blogera

5. 10. 2012

iheu.jpgAlber Saber, ktorý pochádza z rodiny koptských kresťanov, bol údajne „odhalený“ ako správca facebookovej stranky „Egyptskí ateisti“ (stránka už bola vymazaná), na ktorej sa objavil odkaz na video „Nevinnosť moslimov“.

 

Petícia: Slobodu pre „Gerona Pastitsios“!

1. 10. 2012

geron-pastitsios1.jpgNielen že sa na základe vplyvnej iniciatívy Ligy arabských štátov teraz o zákonoch proti rúhaniu vážne diskutuje na pôde OSN, ale zákony zakazujúce žarty na účet cirkví sa už uplatňujú aj priamo v Európskej únii. Príkladom je dvadsaťsedemročný grécky mladík Psachna Evia.

 

Zhromaždenie EHF v Utrechte

29. 6. 2012

ehf3.jpgV Utrechte (Holandsko) sa v máji tohto roku stretli humanisti z celej Európy, aby plánovali svoju budúcu politiku. Za klub Mladých humanistov SP sa stretnutia zúčastnil predseda Ivan Hamráček.

 

Petícia na podporu indického skeptika Sanal Edamaruku

20. 6. 2012

sanaled1.jpgV apríli sme informovali o tom, že indický skeptik a moderátor Sanal Edamaruku odhalil skutočný pôvod katolíckeho „zázraku“, ktorý je len presakujúca kanalizácia. Existuje petícia, ktorá žiada bombajskú arcidiecézu, aby stiahla trestné oznámenie, ktoré podali niektorí jej členovia. Petíciu prosím podpíšte.

 

Ceny humanistov 2012

18. 6. 2012

ceny-humanistov2012.jpgSpoločnosť Prometheus už po piatykrát zorganizovala slávnostné odovzdávanie výročných cien humanistov. Akcia sa konala v sobotu 16. júna 2012 vo Faustovej sieni Apponyiho paláca Múzea mesta Bratislavy.

 

Nevpustime dogmu do európskeho výskumu

10. 6. 2012

bunky1.jpgEurópska Humanistická Federácia (EHF) začína veľkú kampaň na odstránenie obmedzení náboženskej povahy z európskej politiky v oblasti výskumu.

 

Petície na Avaaz.org

14. 4. 2012

avaaz.jpgAvaaz je medzinárodná mimovládna organizácia, ktorá pripravuje rôzne kampane na internete, prevažne na tému ochrany ľudských práv a ochrany prírody. Súčasťou kampaní sú aj internetové petície, ktoré môžu podpísať ľudia z celého sveta. Na dve z nich tu chceme upozorniť.

 

Jarná rovnodennosť 2012

7. 4. 2012

jar1.jpgJarná rovnodennosť je jeden z dvoch dní za rok, počas ktorých sú svetlá časť dňa aj noc takmer rovnako dlhé. V tento deň na severnom póle po prvýkrát po šiestich mesiacoch vychádza Slnko – končí sa polárna noc a nastáva polárny deň. Na južnom póle nastáva presne opačný jav.

 

Vzniklo občianske združenie Rasion

13. 3. 2012

rasion.jpgDňom 16.2.2012 sa projekt „Použime rozum“ stal oficiálnym projektom Občianskeho združenia Rasion. Obsadenie a smerovanie projektu ostáva nezmenené, autori však dúfajú, že takýmto spôsobom získajú podporu na skvalitnenie a rozšírenie svojej činnosti.

 

IHEU protestuje proti zatknutiu Indonézana za „rúhanie“

27. 1. 2012

iheu.jpgMedzinárodná humanistická a etická únia (IHEU) žiada indonézsku vládu, aby zaručila slobodu a bezpečnosť indonézskeho občana Alexandra Aana, ktorý bol zatknutý za „rúhanie“. IHEU tiež informovala Organizáciu Spojených národov o tomto prípade.